Otizmli Pastacı Matt Cottle'ın İlham Veren Kariyer Yolculuğu | #FarklıHikayeler

Matt Cottle'a 19 yaşında otizm teşhisi kondu. Lise son sınıftayken izlediği bir gösteri sonrası hayallerini pasta şefi olmak süslüyordu.  Matt, süpermarketin pastane bölümüne iş başvurusunda bulunduğunda patronu ona market arabalarını toplamaktan başka bir şey yapamayacağını söylemişti. Matt otizmli olduğu için iş bulmasının zor olacağını biliyordu fakat ailesinin de desteğiyle hayallerinden vazgeçmedi.

Ailesinin sevgisi ve desteğiyle Güneybatı Otizm Araştırma ve Kaynak Merkezi (SARRC) Mesleki ve Yaşam Becerileri Akademisi’nin aşçılık programına katıldı ve mezun oldu. Daha sonra da, pasta şefi Heather Netzloff'tan üç yıl boyunca bire bir pişirme dersleri aldı. 2012'de Matt ve annesi Peggy, Stuttering King Bakery'yi kurdu. Cottles'ın ev mutfağında faaliyet gösteren Stuttering King Bakery, etkinlik ve iş yemekleri için kek, pasta, kurabiye ve çörekler pişiriyor ve lezzetleriyle oldukça ilgi görüyor.


Matt Cottle, otizmli bireylerin toplumun üretken, aktif üyeleri olmaları için bir ilham kaynağı olmak ve topluma hizmet etmek istiyor ve bizlere  Walt Disney'in ilham veren şu sözünü hatırlatıyor:
“Tüm hayaller gerçekleşebilir… Eğer onları takip edecek cesaretimiz varsa.”